Bize Ulaşın: +90 (312) 239 13 32 - (312) 239 13 33-34
Bizden Haberler

ÖZEL AYDIN ANADOLU KOLEJİ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI GÜNHAN AYDIN’IN CUMHURİYET GAZETESİ İLE YAPMIŞ OLDUĞU ROPÖRTAJIMIZ...

Özel Aydın Anadolu Koleji Genel Müdür Yardımcısı Günhan AYDIN , şehirden uzak ve yeşilin ortasındaki okullarında "kendini bilen ve hayata karşı duyarlı " bireyler yetiştirmek için çalıştıklarını söyledi. 1985 yılından bu yana hizmet verdiklerini dile getiren Aydın, şehrin gürültüsünden uzaklaşmak, çocukların kendilerini güven içinde hissetmesi ve yeşili tanıyarak büyümeleri için 1998 yılında Alacaatlı Köyü’ndeki binalarına taşındıklarını anlattı. Günhan AYDIN ile Özel Aydın Anadolu Koleji’ni konuştuk.

Okul nasıl kuruldu?

-Annem matematik öğretmeni. Yılların birikimiyle bir dershane kurmuştu. Bir süre dershane olarak hizmet verdik. Ama bir okul yapılanması içinde daha verimli olacağımızı düşünerek 1985 yılında Özel Aydın Anadolu Koleji’ni kurduk ve hizmet vermeye başladık.

Sonra Alacaatlı Köyü’ndeki binanıza taşındınız...

Şehrin kargaşasından kurtulmak istedik.Burası bir köy, daha güvenli ve huzurlu bir yer. Çocuklarımız hep gözümüzün önünde. Zaten küçük bir okuluz. Çocuklar daha güvende ve tabiatla iç içe öğrenim görüyorlar. Çocuklar toprağa dokunup bitkileri tanıma fırsatı buluyorlar.

Kaç öğrenciniz var?

Dört yüz  öğrencimiz var. Sayıyı daha fazla arttırmayı da düşünmüyoruz. Kontrol kaybolur.Fiziksel olarak geniş alanlara sahibiz ancak bu alanları yeni öğrenci almak için değilde sınırlı sayıdaki öğrencilerimiz için daha iyi bir ortam yaratmak için değerlendireceğiz. Hem biz onları tanıyalım hem onlar bizi tanısın istiyoruz. Burada sürekli gözümüzün önündeler, onları çok yakından takip etme olanağımız oluyor. Her türlü sorunlarını bizimle paylaşabilecekleri bir ortamda yaşıyorlar burada.

Eğitim ilkeniz 

Bizim üniversite sınavları ile ilgili bir problemimiz yok. Teknik donanımın yeterlliliği, öğretmenlerimizin verimliliği ve çocuklarımızın azmi üniversite sınavlarında çok güzel sonuçlara imza atmamızı sağlıyor. Biz aslolarak duyarlı bireyler yetiştirmek için çalışıyoruz. Aydın Okulları’nda okuyan çocuklar kendilerini tanısın, topluma, ülkeye ve dünyaya karşı duyarlılık oluştursunlar istiyoruz. Başarı sadece sınavlarda elde edilen sonuçlar değildir. Biraz kendilerini tanıyan, kendilerinin farkında olan insanlar olsun istiyoruz.

Öğrencilerimize ve eğitim öğretim yılında emeği geçen tüm öğretmenlerimize, değerli velilerimize teşekkür ediyor; sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir tatil geçirmelerini diliyoruz.
Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.
Özel Aydın Anadolu Lisesi 9- 10 ve 11. sınıfları Fen Bilimleri Etkinlikleri kapsamında MTA Tabiat Tarihi Müzesine bir gezi düzenlendi.
Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.
Özel Aydın Anadolu İlk-Orta Okulu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir coşku ve sevinçle kutladı.
16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan genel seçimler okullarda yapılacağından Valilik 17 Nisan 2017 pazartesi gününü tüm özel ve kamu okullarında tatil ilan etmiştir. bu sebeple 17 nisan 2017 pazartesi günü derslerimiz yapılmayacaktır. tüm öğrenci ve velilerimizin bilgilerine..
9A Sınıf öğretmeni Çiğdem COŞKUN’un organize ettiği yarışmada Biyoloji i Fizik ve Matematik öğretmeni jüri olarak görev yaptı. Bilgi yarışmasında 9/A sınıfı 2 gruba ayrılarak yarıştı. öğrencilerin büyük heyecan yaşadığı yarışmayı 10. ve 11. sınıflar büyük bir ilgiyle izledi. Türkçe, Matematik, Tarih, Fizik, Coğrafya , İngilizce ile Genel Kültür alanında sorulan sorular sonunda B grubu birinci oldu. Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.
2016-2017 Eğitim Öğretim yılı Özel Aydın Anadolu Lisesi 2. Dönem 1. Veli toplantısı 08.04.2017 tarihinde yapılacaktır.
Okullararası Yıldızlar Yüzme Ankara iİ Birinciliği Yarışması’nda okulumuzu temsil ederek madalyalar kazanmıştır.
Türk milletinin göstermiş olduğu mücadele ve kazandığı Zaferin 102.yıldönümünü okulumuz tarih öğretmeni Rafet Kuş’un hazırladığı etkinlikle gururla kutladık.Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu mücadeleye katılarak vatanın bölünmez bütünlüğü için Canlarını feda eden tüm şehitlerimizi minnetle anıyoruz
 Sayfalar : 1 2 3 4 5 6 ... > »
Linkler
İletişim
Tel
+90 (312) 239 13 32 - (312) 239 13 33-34
Fax
+90 239 14 43
E-Mail
info@aydinanadolu.k12.tr
Adres
Alacatlı Köyü Girişi Çayyolu - Ankara
Twitter
 
Facebook
 
© Copyright 2013 - Teknodeva. Tüm Hakları Saklıdır.